Ocieplenia

W ostatnim okresie czasu, rynek budowlany jest wręcz zalewany przez coraz to znaczniejszą grupę producentów oferujących coraz to nowsze i lepsze jakościowo produkty do ociepleń elewacji zewnętrznej budynku. Warto jest tu zwrócić nieco szczególniejszą uwagę na tak zwane całościowe systemy ociepleń, w oparciu, o które mamy możliwość zaoszczędzenia znacznej ilości czasu i pozyskania gwarancji docieplenia budynku w jednym z możliwie najwyższych poziomów ocieplenia.

Tego rodzaju systemy opierają się o dwa podstawowego rodzaju materiały izolacyjne, jakimi to są w dniu dzisiejszym wełna mineralna i styropian. Zastosowanie styropianu jest rozwiązaniem tańszym, przez co też stało się zdecydowanie bardziej popularnym niż stosowanie wełny mineralnej. Systemy bazujące na wykorzystaniu wełny mineralnej cechują się niezmiernie dobrą para przepuszczalnością oraz tym, że są systemami niepalnymi w przeciwieństwie do systemów wykonywanych w oparciu o używanie w tym zakresie styropianu.

Wybierając odpowiedni dla nas system ocieplenia zwróćmy szczególna uwagę, na jakość zastosowanych komponentów podczas docieplenia budynku. Wiele w pełni kompleksowych systemów pozwala na połączenie wykorzystywanych komponentów. Są one zazwyczaj systemami elastycznymi, pozwalającymi na "oddychanie" ścian oraz samoczyszczącymi. Wykonując ocieplenie budynku wykorzystujemy w nim uniwersalna zaprawę, nadającą się zarówno do przyklejania styropianu jak też do nanoszenia warstwy zewnętrznej, w której to zostanie zatopiona siatka wzmacniająca wykonana z tworzywa sztucznego.

Po takim przygotowaniu płyt styropianowych koniecznym jest zagruntowanie powierzchni odpowiednio dobranym gruntem, po czym możliwe staje się nałożenie tynku cienkowarstwowego i po jego całkowitym wyschnięciu pomalowanie budynku farbą elewacyjną.
Copyright © 2011 budownictwo.