Ciepły zimą, a chłodny latem

Ciepły zimą, a chłodny latem, to bez wątpienia jedne z podstawowych zalet każdego dobrze zbudowanego domu. Co jednak z tymi, które były zdecydowanie wcześniej wznoszonymi obiektami i jak dokonać ich prawidłowego i umiejętnego ocieplenia?

W dzisiejszym dniu każdy użytkownik i posiadacz domku jednorodzinnego doskonale zdaje sobie z tego sprawę, że prawidłowo wykonana izolacja termiczna budynku pozwala na dosyć znaczne zredukowanie ogólnych kosztów ogrzewania i klimatyzacji każdego jednego budynku.

Przez ściany budynku ucieka, bowiem blisko 30% ciepła. Klasa energetyczna nieruchomości wpływa także i to w znacznym stopniu na wartość budynku na rynku nieruchomości. Prawidłowe wykonanie ocieplenia to umiejętne wykończenie elewacji zewnętrznej budynku.

Jedną z najbardziej istotnych ról w tym przypadku jest fakt dokonania prawidłowego przyklejenia płyt styropianowych do zewnętrznej powierzchni budynku. Aby zostało to w odpowiedni sposób wykonane niezbędne jest fachowe przygotowanie podłoża pozwalające na stabilne zamocowanie poszczególnych elementów wpływających na zwiększenie wspomnianej termoizolacyjności budynku.

Niezmiernie istotnym jest także, jakość użytych w tym celu materiałów, tylko te posiadające odpowiedniego rodzaju certyfikaty i ugruntowaną renomę na rynku budowlanym będą w stanie spełnić pokładane w nich oczekiwania. Kolejnym równie ważnym czynnikiem jest prawidłowe użycie technologii, pominięcie któregokolwiek punktu wytycznego może przynieść niekorzystne wyniki, które to ujawnią się w przyszłości.
Copyright © 2011 budownictwo.